Mikromoliya tashkilotlari aktivlari
Yangilangan sana: 28 Avg 2026, 19:26
| Mikromoliya tashkilotlarining aktivlari toʻgrisida | ||||||||||
| (2026-yil 1-avgust holatiga) | ||||||||||
| mlrd. soʻm | ||||||||||
| № | Tashkilot nomi | 01.08.2025 holatiga | 01.08.2026 holatiga | oʻtgan yilga nisbatan oʻzgarish, (foizda) |
||||||
| jami aktiv | shundan, kreditlar sof |
jami aktiv | shundan, kreditlar sof |
jami aktiv | shundan, kreditlar sof | |||||
| Jami (138 ta) | 9 467,4 | 8 665,1 | 18 909,2 | 16 859,2 | 100% | 95% | ||||
| 1 | Extirom plyus | 141,6 | 124,0 | 173,5 | 161,0 | 22% | 30% | |||
| 2 | Sabr | 5,7 | 4,8 | 7,5 | 6,7 | 32% | 40% | |||
| 3 | Kapital plyus | 8,8 | 7,4 | 7,1 | 6,1 | -19% | -18,0% | |||
| 4 | Kafolatli sarmoya | 9,0 | 8,1 | 8,8 | 7,3 | -2% | -9,8% | |||
| 5 | Al barot | 20,1 | 14,3 | 13,9 | 11,9 | -31% | -17% | |||
| 6 | Barakat | 3,8 | 3,3 | 3,5 | 3,0 | -9% | -9% | |||
| 7 | Renesans | 291,0 | 238,9 | 325,9 | 278,2 | 12% | 16% | |||
| 8 | Oltin yulduz plyus | 132,4 | 124,8 | 403,5 | 382,6 | 205% | 207% | |||
| 9 | Garant-invest | 8,4 | 7,4 | 16,0 | 14,0 | 90% | 88% | |||
| 10 | Alfa | 45,5 | 40,5 | 65,5 | 56,1 | 44% | 38% | |||
| 11 | Trast-invest | 28,7 | 24,8 | 30,0 | 24,1 | 4% | -3% | |||
| 12 | BV finans invest | 5,9 | 4,5 | 5,9 | 4,0 | -0% | -12% | |||
| 13 | Yengil kredit | 15,5 | 13,7 | 15,2 | 13,0 | -2% | -5% | |||
| 14 | Delta | 280,4 | 250,8 | 440,0 | 394,2 | 57% | 57% | |||
| 15 | Qamashi kapital invest | 2,4 | 1,5 | 2,4 | 1,4 | 0% | -10% | |||
| 16 | Chirchiq kredit | 10,7 | 8,2 | 12,2 | 8,9 | 14% | 9% | |||
| 17 | Evrika kapital | 5,4 | 4,8 | 5,3 | 4,6 | -2% | -4% | |||
| 18 | Istiqbol invest grup | 21,3 | 15,2 | 12,6 | 7,4 | -41% | -51% | |||
| 19 | Ishonch effekt kredit | 16,5 | 15,8 | 15,6 | 15,0 | -5% | -5% | |||
| 20 | Imkon finans | 65,0 | 38,7 | 61,8 | 35,6 | -5% | -8% | |||
| 21 | Vodiy taraqqiyot | 646,3 | 610,2 | 676,0 | 639,9 | 5% | 5% | |||
| 22 | Ishonchli mablagʻ | 16,0 | 14,2 | 14,0 | 11,7 | -12% | -18% | |||
| 23 | Kelajak umidi | 8,6 | 7,9 | 9,0 | 7,6 | 6% | -4% | |||
| 24 | Aziya biznes | 33,8 | 25,61 | 32,2 | 22,1 | -5% | -14% | |||
| 25 | Zudpey | 2,3 | 1,8 | 2,4 | 1,9 | 4% | 9% | |||
| 26 | Biznes finans | 179,7 | 167,3 | 310,7 | 283,0 | 73% | 69% | |||
| 27 | Xamrox | 387,7 | 363,6 | 337,1 | 314,5 | -13,0% | -13,5% | |||
| 28 | Interaktiv progres | 2,9 | 0,4 | 2,7 | 0,1 | -5,6% | -75,9% | |||
| 29 | Kizildosh | 23,3 | 18,8 | 30,0 | 20,4 | 29% | 9% | |||
| 30 | Fortuna Biznes | 1 018,3 | 962,9 | 1 174,3 | 1 115,3 | 15% | 16% | |||
| 31 | Betta gamma invest | 14,1 | 12,3 | 18,1 | 15,9 | 28% | 30% | |||
| 32 | Agat | 168,2 | 105,6 | 399,1 | 293,4 | 137% | 178% | |||
| 33 | Pulman | 185,4 | 142,0 | 132,5 | 99,7 | -29% | -30% | |||
| 34 | Invest xamkor | 12,2 | 10,5 | 12,1 | 11,0 | -0% | 5% | |||
| 35 | Olmaliq zamin kredit | 19,2 | 16,0 | 24,7 | 19,5 | 29% | 22% | |||
| 36 | Mador layf Kokand | 22,6 | 21,0 | 22,4 | 20,6 | -1% | -2% | |||
| 37 | Baraka madad finans | 4,9 | 3,8 | 4,6 | 3,7 | -7% | -3% | |||
| 38 | Chust rir | 6,4 | 1,5 | 5,5 | 0,5 | -14% | -65% | |||
| 39 | Yorqin kelajak | 12,1 | 11,5 | 11,7 | 10,8 | -3% | -6% | |||
| 40 | Klever | 81,1 | 66,8 | 155,2 | 134,6 | 91,4% | 101% | |||
| 41 | Kesh yu | 206,5 | 181,9 | 259,9 | 230,7 | 26% | 27% | |||
| 42 | Urganch daymond | 20,2 | 15,6 | 19,7 | 13,9 | -3% | -11% | |||
| 43 | Avtogaz finans lyuks | 15,3 | 12,5 | 13,9 | 10,9 | -9% | -13% | |||
| 44 | Sarmishsoy plyus invest | 2,1 | 1,6 | 1,4 | 1,0 | -34% | -37% | |||
| 45 | Ishonch mikrofinans | 2,0 | 1,0 | 2,0 | 1,1 | 2% | 14% | |||
| 46 | Finans partnyor | 32,3 | 30,9 | 26,2 | 24,8 | -19% | -20% | |||
| 47 | Xayot invest | 4,9 | 2,9 | 5,5 | 3,7 | 13% | 29% | |||
| 48 | Kafolat kredit | 12,4 | 7,3 | 14,8 | 8,5 | 19% | 16% | |||
| 49 | Grand max gold | 45,3 | 26,6 | 52,7 | 22,6 | 16% | -15% | |||
| 50 | Danvik fanding | 5,5 | 3,3 | 363,6 | 260,9 | 6481% | 7843% | |||
| 51 | Kreditomat Tashkent | 1,2 | 0,6 | 1,5 | 0,3 | 24% | -41% | |||
| 52 | Perspektiv global invest | 12,2 | 9,1 | 10,1 | 5,8 | -17% | -36% | |||
| 53 | Silver ston standart | 63,2 | 59,8 | 60,3 | 56,7 | -5% | -5% | |||
| 54 | Izi finans | 57,5 | 56,2 | 40,3 | 38,9 | -30% | -31% | |||
| 55 | Fast finansing servis | 68,3 | 59,6 | 100,3 | 87,6 | 47% | 47% | |||
| 56 | Smart biznes kredit finans | 4,8 | 4,4 | 4,1 | 3,8 | -14% | -15% | |||
| 57 | Elit mikrofinans | 10,9 | 9,505 | 12,8 | 11,3 | 18% | 18% | |||
| 58 | Profit trend | 22,3 | 19,674 | 27,3 | 23,8 | 22% | 21% | |||
| 59 | Asr | 9,5 | 5,7 | 8,4 | 4,1 | -12% | -29% | |||
| 60 | Zamondosh | 58,2 | 52,8 | 48,1 | 43,3 | -17% | -18% | |||
| 61 | Sentral kapital kredit | 3,7 | 3,4 | 3,4 | 3,0 | -8% | -12% | |||
| 62 | On dinor kredit | 3,0 | 0,7 | 1,5 | 0,4 | -48% | -38% | |||
| 63 | Tasfinans | 20,7 | 18,1 | 30,1 | 24,8 | 45% | 37% | |||
| 64 | Barqaror sarmoya grup | 37,0 | 33,0 | 74,8 | 68,1 | 102% | 107% | |||
| 65 | Mabruk finans | 19,6 | 15,7 | 47,6 | 38,5 | 143% | 146% | |||
| 66 | Maqsad finans | 29,4 | 26,1 | 33,6 | 29,8 | 14% | 14% | |||
| 67 | Yangi finans | 149,2 | 116,1 | 73,5 | 35,3 | -51% | -70% | |||
| 68 | Aziya invest | 6,4 | 5,4 | 5,7 | 4,2 | -10% | -22% | |||
| 69 | Salam-finans | 31,4 | 28,5 | 36,8 | 30,5 | 17% | 7% | |||
| 70 | OASIS kredit | 124,1 | 97,4 | 165,3 | 120,8 | 33% | 24% | |||
| 71 | Tezkoyn | 2 226,2 | 2 190,5 | 6 804,7 | 6 366,7 | 206% | 191% | |||
| 72 | Nayuta | 7,9 | 7,0 | 8,3 | 6,6 | 4% | -7% | |||
| 73 | Shaffof-moliya | 1 762,9 | 1 733,1 | 1 775,3 | 1 702,4 | 1% | -2% | |||
| 74 | Pul bor | 2,9 | 2,4 | 2,9 | 2,6 | 1% | 9% | |||
| 75 | Silver finans | 4,2 | 2,0 | 1,1 | 0,3 | -72% | -87% | |||
| 76 | Peyleter | 55,6 | 53,8 | 80,4 | 79,3 | 45% | 48% | |||
| 77 | Faravon hayot | 11,7 | 10,7 | 7,1 | 5,5 | -40% | -48% | |||
| 78 | Poytaxt | 4,0 | 2,6 | 2,4 | 1,3 | -41% | -50% | |||
| 79 | Pullol | 13,6 | 12,6 | 25,0 | 22,4 | 85% | 78% | |||
| 80 | Laym | 10,1 | 8,8 | 6,6 | 4,4 | -34% | -50% | |||
| 81 | Tashdi | 3,5 | 2,2 | 0,8 | 0,7 | -78% | -68,6% | |||
| 82 | Apeks moliya | 2,0 | 0,0 | 25,9 | 19,7 | 1178% | 793595% | |||
| 83 | Chinor finans | 18,1 | 16,5 | 28,8 | 25,6 | 59% | 55% | |||
| 84 | Golden kapital invest | 2,3 | 2,2 | 2,6 | 2,4 | 15% | 11% | |||
| 85 | Sam finans pover | 35,8 | 30,5 | 34,5 | 29,7 | -4% | -3% | |||
| 86 | Kontakt finans | 11,3 | 10,5 | 23,9 | 21,6 | 112% | 105% | |||
| 87 | Ansor | 4,1 | 1,3 | 3,9 | 0,8 | -4% | -37% | |||
| 88 | Sirius | 10,3 | 9,7 | 15,3 | 12,0 | 48% | 23% | |||
| 89 | Sarmoyachi grup | 22,8 | 19,9 | 107,9 | 91,4 | 373% | 360% | |||
| 90 | Tezpul onlayn | 3,5 | 3,2 | 11,0 | 10,2 | 210% | 216% | |||
| 91 | Safari Arena Finans | 2,7 | 2,5 | 3,0 | 2,6 | 12,6% | 6% | |||
| 92 | Una moliya | 1,8 | 0,0 | 109,3 | 40,5 | 6004% | 675538% | |||
| 93 | Flesh moniy | 7,6 | 6,6 | 14,1 | 10,1 | 87% | 52% | |||
| 94 | Milliy | 2,0 | 2,4 | 2,1 | 18% | |||||
| 95 | Xalq | 2,0 | 2,2 | 1,9 | 10% | |||||
| 96 | Asaka finans | 1,8 | 1,5 | 2,6 | 1,7 | 47% | 12% | |||
| 97 | SQB | 2,0 | 1,7 | 1,1 | -16% | |||||
| 98 | Mikrofinans servis | 5,5 | 2,4 | 11,6 | 9,3 | 110% | 285% | |||
| 99 | Biznesni rivojlantirish | 10,1 | 4,0 | 69,3 | 54,9 | 586% | 1256% | |||
| 100 | Turon | 2,0 | 0,6 | 2,2 | 0,9 | 9% | 60% | |||
| 101 | Aloqa finans development | 8,2 | 4,4 | 165,0 | 154,0 | 1913% | 3390% | |||
| 102 | Almizan | 1,8 | 0,0 | 1,1 | 0,0 | -36% | -82% | |||
| 103 | Tayan | 8,7 | 8,1 | 46,9 | 42,4 | 441% | 424% | |||
| 104 | Kesh point | 1,7 | 1,4 | 84,7 | 76,5 | 5018% | 5350% | |||
| 105 | Interprays finans | 2,1 | 1,1 | 6,9 | 1,0 | 233% | -5,6% | |||
| 106 | Finanza | 2,1 | 2,2 | 0,0 | 5% | |||||
| 107 | TBS Kredit | 1,9 | 1 189,4 | 1 009,7 | 62043% | |||||
| 108 | Biznesga koʻmaklashish | 45,1 | 35,0 | 315,1 | 271,9 | 598% | 677% | |||
| 109 | Brayt Fyucher Finansing | 2,1 | 281,6 | 257,9 | 13344% | |||||
| 110 | Muvaffaqiyat | 2,1 | 2,2 | 0,0 | 8% | |||||
| 111 | Urban Finans Solushens | 2,1 | 147,1 | 136,0 | 6917% | |||||
| 112 | Xon Saroy Moliya | 1,9 | 3,0 | 56% | ||||||
| 113 | Fanavvd | 1,8 | 0,4 | 6,6 | 5,9 | 267% | 1348% | |||
| 114 | Multifinanc | 2,0 | 4,7 | 2,6 | 133% | |||||
| 115 | Impakt Financ Liders | 2,7 | 3,9 | 3,4 | 48% | |||||
| 116 | Ayol | 0,1 | 12,3 | 0,0 | 23223% | |||||
| 117 | Kommunity mikrofinans | 2,0 | 279,4 | 265,135 | 13871% | |||||
| 118 | Diynamik Kredit Solushens | 2,0 | 2,1 | 0,000 | 6% | |||||
| 119 | Fundflov | 2,0 | 131,1 | 124,494 | 6454% | |||||
| 120 | Neo Solushen | 2,0 | 22,7 | 19,956 | 1035% | |||||
| 121 | Grov Finans | 1,8 | ||||||||
| 122 | Finkom invest | 36,5 | 32,286 | |||||||
| 123 | Vafo moliya | 6,1 | 0,8 | |||||||
| 124 | Qanot finans | 7,8 | 7,0 | |||||||
| 125 | Zaymly | 97,9 | 92,026 | |||||||
| 126 | Darrovmat | 2,1 | 0,0 | |||||||
| 127 | Zaytun | 1,4 | 0,01 | |||||||
| 128 | ADL MOLIYA | 2,4 | 0,0 | |||||||
| 129 | PRIZMA KAPITAL | 65,9 | 33,5 | |||||||
| 130 | AVO FINANCE | 13,0 | 5,82 | |||||||
| 131 | Olmos Finans | 156,4 | 56,0 | |||||||
| 132 | Oson Moliya | 16,2 | 15,1 | |||||||
| 133 | Prime Sarmoya | 49,4 | 43,07 | |||||||
| 134 | Prestige moliya | 2,0 | ||||||||
| 135 | Intellect capital | 2,0 | ||||||||
| 136 | YUSUF INVEST BARAKA | 3,4 | 1,62 | |||||||
| 137 | Prime open capital | 2,0 | ||||||||
| 138 | Kamkam invest | 2,0 | ||||||||










